Strona główna     >     Drewno opałowe     >      Drewno opałowe – Piastów

Drewno opałowe – Piastów

Majmat jest firmą oferującą drewno kominkowe i opałowe na terenie Piastowa i okolic, a także całego woj. mazowieckiego i łódzkiego. Prowadzimy hurtową i detaliczną sprzedaż opału w gatunkach:

  • Brzoza
  • Buk
  • Sosna
  • Akacja
  • Olcha
  • Grab
  • Dąb
  • Osika

Są to najlepsze i najpopularniejsze gatunki drewna świetnie sprawdzające się jako paliwo opałowe w piecach centralnego ogrzewania, jak i do opalania w kominku. Na dole tej strony znajduje się pełen opis oferowanych gatunków wraz z ich sugerowanym zastosowaniem i właściwościami palnymi.

Majmat dla wygody klienta dowozi zamówiony opał pod wskazany adres w Piastowie lub w innej miejscowości w województwach mazowieckim i łódzkim. Dodatkowo na życzenie łupiemy, docinamy na placu klienta, jak i możemy ułożyć drewno w wybranym miejscu.

Jednorazowo jesteśmy w stanie dowieźć nawet 18 metrów przestrzennych drewna opałowego i kominkowego. Tak duży transport umożliwia nam auto ciężarowe wyposażone w HDS. Mniejsze transporty obsługujemy autami dostawczymi o ładowności do 6 lub 7 metrów przestrzennych opału.

Wszystkich zainteresowanych naszą ofertą drewna zapraszamy do kontaktu telefonicznego: +48 505-700-777 oraz +48 798-877-090, za pośrednictwem formularza kontaktowego z zakładki „kontakt” lub mailowo – biuro@majmat.pl .

Drewna kominkowe oraz opałowe

Akacja

Charakteryzuje się znaczną kalorycznością. Jest twarde, co skutkuje powolnym spalaniem i wydłużonym czasem utrzymania temperatury w palenisku. To sprawia, że jest to idealne rozwiązanie przede wszystkim do pieców centralnego ogrzewania, chociaż może być także wykorzystywane w kominkach. Akacja ma dość grubą i nieregularną korę, dlatego też trzeba liczyć się ze zwiększonym dymieniem podczas spalania, a także wydłużonym okresem suszenia.

Gęstość suchego drewna – 680 kg/m³

Kaloryczność: 2000 kwh/mp, 4.2 kwh/kg

Brzoza

Jest dość twarda i kaloryczna. Świetnie nadaje się na drewno kominkowe ze względu na gładką i cienką korę, dzięki której nie wydziela dużych ilości dymu oraz jest łatwa w przechowywaniu. Podczas spalania wydziela przyjemny zapach i to właśnie dzięki niemu jest najczęściej wybieranym surowcem do kominków.

Gęstość suchego drewna – 730 kg/m³

Kaloryczność: 1900 kwh/mp, 4.1 kwh/kg

Buk

Należy do twardszych i bardziej kalorycznych. Ma gładką i cienką korę, dzięki czemu jest gatunkiem mało dymiącym oraz łatwym w przechowywaniu. Świetnie sprawdza się w kominkach również ze względu na przyjemny zapach, jaki wydziela przy spalaniu.

Gęstość suchego drewna – 810 kg/m³

Kaloryczność: 2300 kwh/mp, 4.1 kwh/kg

Dąb

Jest twardy i kaloryczny. Jednak jego najbardziej charakterystyczną i najważniejszą cechą jest długi czas spalania. Wydłuża to okres utrzymania temperatury. Te cechy sprawiają, że jest podstawowym gatunkiem w domach, gdzie ogrzewa się drewnem. Polecamy jego stosowanie zwłaszcza przy ostatnim załadowaniu przed nocą, co pozwoli dłużej utrzymać żar.

Gęstość suchego drewna – 800 kg/m³

Kaloryczność: 2300 kwh/mp, 4.2 kwh/kg

Osika

Należy do gatunków miękkich, generujących wysoką temperaturę spalania. Nie jest więc zbyt często wybierana jako opał, ale świetnie sprawdza się jako rozpałka, a także przy wypalaniu sadzy w kominku i kominie. Za takim zastosowaniem przemawia również niewielka ilość dymu przy spalaniu oraz biało-żółty, piękny płomień.

Gęstość suchego drewna – 560 kg/m³

Kaloryczność: 1500 kwh/mp, 4.2 kwh/kg

Sosna

Jest miękka, łatwo się rozpala i jest podatna na rozszczepianie. Te cechy czynią z niej świetne drewno rozpałkowe. Z powodu dużej ilości żywicy pali się nierównomiernie, iskrzy i w początkowych fazach dużo dymi. Czas spalania jest krótki, ale jednocześnie uwalnia dużą ilość ciepła.

Gęstość suchego drewna – 490 kg/m³

Kaloryczność: 1500 kwh/mp, 4.4 kwh/kg

Grab

Grabina jest uznawana za najlepsze drewno opałowe. Jest bardzo twarda, ma wysoką kaloryczność, a także charakteryzuje się szybkim czasem sezonowania. Dzięki cienkiej warstwie kory łatwo się przechowuje. Przy spalaniu wydziela znikome ilości dymu, za to sporo przyjemnego zapachu. Płomień jest błękitny, co zwiększa wrażenia estetyczne. Wszystkie te cechy sprawiają, że grab jest drewnem idealnym do kominków.

Gęstość suchego drewna – 680 kg/m³

Olcha

Należy do gatunków średnio twardych. Łatwo się również rozpala. Ceniona przy wędzeniu dzięki dobrym właściwościom palnym nawet w warunkach zwiększonej wilgotności. Daje niewiele dymu i płonie pomarańczowym płomieniem.

Gęstość suchego drewna – 600 kg/m³

Kaloryczność: 1600 kwh/mp, 4.1 kwh/kg