Strona główna     >     Drewno opałowe     >      Drewno opałowe – Sochaczew

Drewno opałowe – Sochaczew

Firma Majmat jest dystrybutorem drewna opałowego oraz kominkowego na terenie Sochaczewa, a także całych województw mazowieckiego i łódzkiego. W naszej ofercie można znaleźć najpopularniejsze i tym samym najlepsze gatunki drewna stosowane jako opał w piecach centralnego ogrzewania jak i w kominkach. Poniżej pełna lista gatunków z naszej oferty:

  • Brzoza
  • Sosna
  • Buk
  • Olcha
  • Akacja
  • Dąb
  • Osika
  • Grab

Na dole tej strony można znaleźć cennik wraz z opisem wymienionych gatunków drewna kominkowego i opałowego. Dzięki tym informacjom można bez problemu dobrać idealne drewno do swoich potrzeb.

Zdecydowana większość naszych klientów korzysta z dostawy pod wskazany adres. Dowozimy drewno nie tylko w Sochaczewie i wymienionych województwach, ale także przy większych zamiówieniach do odbiorców spoza tego obszaru. Dysponujemy flotą samochodów pozwalajacą na transport do 6-7 metrów przestrzennych drewna opałowego i kominkowego oraz jednym samochodem ciężarowym z HDS-em o ładowności do 18 metrów przestrzennych.

Zawsze staramy się dopasować do potrzeb klienta, dlatego też wprowadziliśmy dodatkowe usługi. Na życzenie docinamy i łupiemy drewno na placu klienta, oferujemy także możliwość ułożenia drewna we wskazanym miejscu (np. w drewutni).

Zainteresowanych współpracą zapraszamy do kontaktu za pośrednictwem formularza kontaktowego na stronie „kontakt”, drogą mailową – biuro@majmat.pl lub telefonicznie pod numerami +48 505-700-777 oraz +48 798-877-090.

Drewna kominkowe oraz opałowe

Akacja

Charakteryzuje się znaczną kalorycznością. Jest twarde, co skutkuje powolnym spalaniem i wydłużonym czasem utrzymania temperatury w palenisku. To sprawia, że jest to idealne rozwiązanie przede wszystkim do pieców centralnego ogrzewania, chociaż może być także wykorzystywane w kominkach. Akacja ma dość grubą i nieregularną korę, dlatego też trzeba liczyć się ze zwiększonym dymieniem podczas spalania, a także wydłużonym okresem suszenia.

Gęstość suchego drewna – 680 kg/m³

Kaloryczność: 2000 kwh/mp, 4.2 kwh/kg

Brzoza

Jest dość twarda i kaloryczna. Świetnie nadaje się na drewno kominkowe ze względu na gładką i cienką korę, dzięki której nie wydziela dużych ilości dymu oraz jest łatwa w przechowywaniu. Podczas spalania wydziela przyjemny zapach i to właśnie dzięki niemu jest najczęściej wybieranym surowcem do kominków.

Gęstość suchego drewna – 730 kg/m³

Kaloryczność: 1900 kwh/mp, 4.1 kwh/kg

Buk

Należy do twardszych i bardziej kalorycznych. Ma gładką i cienką korę, dzięki czemu jest gatunkiem mało dymiącym oraz łatwym w przechowywaniu. Świetnie sprawdza się w kominkach również ze względu na przyjemny zapach, jaki wydziela przy spalaniu.

Gęstość suchego drewna – 810 kg/m³

Kaloryczność: 2300 kwh/mp, 4.1 kwh/kg

Dąb

Jest twardy i kaloryczny. Jednak jego najbardziej charakterystyczną i najważniejszą cechą jest długi czas spalania. Wydłuża to okres utrzymania temperatury. Te cechy sprawiają, że jest podstawowym gatunkiem w domach, gdzie ogrzewa się drewnem. Polecamy jego stosowanie zwłaszcza przy ostatnim załadowaniu przed nocą, co pozwoli dłużej utrzymać żar.

Gęstość suchego drewna – 800 kg/m³

Kaloryczność: 2300 kwh/mp, 4.2 kwh/kg

Osika

Należy do gatunków miękkich, generujących wysoką temperaturę spalania. Nie jest więc zbyt często wybierana jako opał, ale świetnie sprawdza się jako rozpałka, a także przy wypalaniu sadzy w kominku i kominie. Za takim zastosowaniem przemawia również niewielka ilość dymu przy spalaniu oraz biało-żółty, piękny płomień.

Gęstość suchego drewna – 560 kg/m³

Kaloryczność: 1500 kwh/mp, 4.2 kwh/kg

Sosna

Jest miękka, łatwo się rozpala i jest podatna na rozszczepianie. Te cechy czynią z niej świetne drewno rozpałkowe. Z powodu dużej ilości żywicy pali się nierównomiernie, iskrzy i w początkowych fazach dużo dymi. Czas spalania jest krótki, ale jednocześnie uwalnia dużą ilość ciepła.

Gęstość suchego drewna – 490 kg/m³

Kaloryczność: 1500 kwh/mp, 4.4 kwh/kg

Grab

Grabina jest uznawana za najlepsze drewno opałowe. Jest bardzo twarda, ma wysoką kaloryczność, a także charakteryzuje się szybkim czasem sezonowania. Dzięki cienkiej warstwie kory łatwo się przechowuje. Przy spalaniu wydziela znikome ilości dymu, za to sporo przyjemnego zapachu. Płomień jest błękitny, co zwiększa wrażenia estetyczne. Wszystkie te cechy sprawiają, że grab jest drewnem idealnym do kominków.

Gęstość suchego drewna – 680 kg/m³

Olcha

Należy do gatunków średnio twardych. Łatwo się również rozpala. Ceniona przy wędzeniu dzięki dobrym właściwościom palnym nawet w warunkach zwiększonej wilgotności. Daje niewiele dymu i płonie pomarańczowym płomieniem.

Gęstość suchego drewna – 600 kg/m³

Kaloryczność: 1600 kwh/mp, 4.1 kwh/kg